Itt vagyTartalom / A Zöld Híd Program
A Zöld Híd Program
A Zöld Híd Program 106 település összefogásával megvalósuló regionális hulladékgazdálkodási és környezetvédelmi program, amely Pest megye észak-keleti részére, illetve Nógrád megye nyugati részére terjed ki. A több mint 102.000 háztartást és közel 277.000 embert érintő beruházás célja a régió hulladékgazdálkodási rendszerének európai uniós normák szerinti kialakítása.
A projektet az Európai Unió Kohéziós Alapja 50 százalékban, a Környezetvédelmi és Vízügyi Minisztérium 40 százalékban, az Önkormányzati és Területfejlesztési Minisztérium 5 %-ban támogatja a programot. A fennmaradó 5 százalék önerőt az Észak-Kelet Pest és Nógrád Megyei Regionális Hulladékgazdálkodási és Környezetvédelmi Önkormányzati Társulás tagönkormányzatain keresztül biztosítja.
- A hozzászóláshoz belépés szükséges
HA NEM TUDJA, MI A ZÖLD HÍD PROGRAM...
Itt az ideje észrevenni, hogy az ember kapcsolata az őt körülvevő természettel kétoldalú viszony: fel kell tenni hát a kérdést, hogy mit kell tennünk nekünk lakosoknak a természetért. Éppen ezért a most indított Zöld Híd Program célja:
* hogy közösen felépítsük azt a hidat, mely elvezet minket a fent említett emberközelibb környezetbe,
* hogy megismertesse a lakosságot a szelektív hulladékgyűjtés nyújtotta előnyökkel,
* hogy pontos útbaigazításokat adjon ökolábnyomunk méretének csökkentéséhez,
* hogy a megépítésre kerülő létesítmények megteremtsék a feltételeket szemléletváltásunkhoz,
* hogy a létesítmények a hulladékok újrafeldolgozásával elősegítsék a természet tehermentesítését,
* hogy gyermekeink és unokáink számára is biztosítsuk a tiszta ivóvizet, az termékeny talajt és az egészséges környezetet,
* hogy a klasszikus szókapcsolat ne csak egy-egy portára legyen elmondható, hanem egész régiónkra: TISZTA VIDÉK, RENDES TÁJ.
A program keretében az Észak-Kelet Pest és Nógrád Megyei Regionális Hulladékgazdálkodási és Környezetvédelmi Önkormányzati Társulás az elkövetkezendő két évben kilenc hulladékudvart, két hulladékkezelő központot, egy átrakó állomást és 486 szelektív hulladékgyűjtő szigetet épít a programban résztvevő 106 település számára. A létesítmények elhelyezése megfelel az EU által előírt regionalitás elvének (területi elv), mely előirányozza, hogy a hulladékkezelő létesítmények kialakításánál a fejlesztési, gazdaságossági és környezetbiztonsági szempontokat szem előtt kell tartani, valamint a kezelési igényeknek megfelelő területi gyűjtőkörű létesítmények hálózatát kell létrehozni. A honlap feladatának érzi, hogy minden, a lakosság részéről felmerülő kérdésben megpróbáljon segíteni, hogy naprakész tájékoztatást nyújtson a beruházás elemeiről, hogy háttéranyagokkal, játékokkal színvonalas formában bemutassa a szelektív hulladékgyűjtés fontosságát, időszerűségét és előnyeit.