Itt vagyTartalom / Pós Péter: Feljelentés az egészségügy szétverése miatt

Pós Péter: Feljelentés az egészségügy szétverése miatt


Beküldte detto - Ekkor: 2007 December 13

Dr. Kovács Tamás legfőbb ügyész úrnak
Magyar Köztársaság Legfőbb Ügyészsége

1055 Budapest, Markó u. 16.
1372 Budapest, Pf.: 438.
Fax: 269-2862

Tárgy: feljelentés ismeretlen tettes ellen és közérdekű bejelentés:

1. az egészségügyi ellátórendszer átalakítása folyamán, azon belül is különösen a sürgősségi betegszállításban és az ellátásban tevékenykedő intézmények ellátási feltételrendszerének átalakítása keretében – nagy valószínűséggel tömegesen megvalósult, foglalkozás körében elkövetett veszélyeztetés és az egészségügyi ellátáshoz fűződő állampolgári alapjogok durva sérelme miatt
2. az alkotmányos képviseleti demokrácia veszélyeztetését és nemzetbiztonsági kockázatot is jelentő azon tény miatt, hogy a képviseleti demokrácia alkotmá-nyos feltételrendszerének hibás működését kihasználva egy méretét és parlamen-ti mandátumát tekintve törpe párt képes az ország egészségügyét a választópol-gárok választásokon 95%-ot meghaladó mértékben kinyilvánított akaratával és a szakmai testületek által szinte kivétel nélkül elutasított véleményével szemben meghatározni
3. amiatt, hogy az Országgyűlésben képviselettel rendelkező pártok képviselő cso-portjai (vagy azok egy része) semmibe véve az Alkotmány előírásait, pártpoliti-kai céljaik megvalósításának érdekében törvénysértő, erőszakos ráhatással kor-látozzák a törvényalkotásra kizárólag személyes, egyenkénti döntési hatáskör-rel felruházott képviselők jogait

Tisztelt Legfőbb Ügyész Úr!

Feljelentésem, közérdekű bejelentésem 1. pontjához egy háttéranyagként saját, 2006. szep-tember 13.-án már szintén a Magyar Köztársaság Legfőbb Ügyészsége számára benyújtott, hasonló ügyben tett feljelentésemre is hivatkozom, melyet akkor még –feljelentésemet pusz-tán ellenőrizetlen sajtóhíreken alapulónak minősítve – levélben utasított el a feljelentésemre választ megfogalmazó dr. Kunyák Gergely, a Központi Nyomozó Főügyészség ügyésze azzal, hogy „bűncselekmény megtörténte ezek alapján nem valószínűsíthető”.

Kétségtelen, hogy azóta már nehezen követhető számban jelentek meg konkrét, tehát ellen-őrizhető, nyomozati úton pontosítható híradások, melyek alapján a kérdéses tényállás egy-értelműen bizonyítható.

Mintául egy mai konkrétumra utalok, amiről természetesen szintén a sajtóból értesültem, de ez remélhetőleg nem kizáró ok a foglalkozás körében elkövetett veszélyeztetés és az egész-ségügyi ellátáshoz fűződő állampolgári alapjogok durva sérelmének aggálya miatti tényfel-tárás elrendeléséhez.

„Továbbra is óriási gondok vannak az Országos Mentőszolgálatnál, mivel (…) nem tudják személyzettel ellátni az esetkocsikat, emiatt veszélyben van a betegellátás (…) több helyen továbbra sem tudják a kritikus pillanatokban az esetkocsikat szolgálatba állítani (…) szerinte (megj. Toma Lajos mentő-szakszervezeti elnök szerint) a gondokat igazából az okozza, hogy Horváth Ágnes egészségügyi miniszter szeptember elsejétől létszám- és bérstopot rendelt el.”

A tények feltárása a nyomozó és bűnüldöző hatóság feladata, az állampolgároknak ilyen irá-nyú tevékenységre nincs jogszabályi felhatalmazásuk.

Feljelentésem, közérdekű bejelentésem 2. pontjához egyelőre nem tartok fontosnak semmit hozzátenni azon kívül, hogy az abban állított ténynek az SZDSZ képviseleti demokrácia szerinti mandátumarányát sokszorosan meghaladó érdekérvényesítő képességére vonatkozó része közismert, és ez önmagában is veszélyezteti hazánk Alkotmányban rögzített, annak 2. § (2) bekezdése szerinti viszonyait, amely szerint a Magyar Köztársaságban minden hatalom a né-pé, amely a népszuverenitást választott képviselői útján valamint közvetlenül gyakorolja.

Nyilvánvaló, hogy a népszuverenitás választott képviselők útján való gyakorlása csak az egyéb jogszabályokban meghatározott parlamenti mandátumok arányában, és nem azoktól teljes mértékben elszakadva jogszerű. Utóbbi esetben csak parlamenti jelmezzel álcázott dik-tatúráról beszélhetünk, ennek megakadályozása pedig a Tisztelt Ügyészségnek is feladata.

Feljelentésem, közérdekű bejelentésem 3. pontjához a nyomtatott és elektronikus sajtóban többször korábban is leplezetlenül megjelenített nyilatkozatok mellett elég Lendvai Ildikó szocialista frakcióvezető legutóbbi, a távirati irodának tett kijelentésére hivatkoznom, mely szerint, a képviselőcsoport egyetlen tagja sem kért felmentést az egészségügy átalakításáról szóló törvénytervezet december 17-i megszavazása alól.

Általános, a helyzet komolyságára utaló, jelzésértékű adatként szeretném Legfőbb Ügyész Úr figyelmébe ajánlani az a mai sajátos hírt, mely szerint Szili Katalin házelnök asszonynak az egészségügy átalakítását szabályozó törvénytervezet végszavazásának elhalasztását kezdemé-nyező javaslatára a kormányszóvivő közölte, hogy a kormány nem tervezi a végszavazás el-halasztását.

Tudomásom szerint a végszavazás elhalasztásáról szóló döntés nem a kormány, hanem a kormány tevékenységét a Magyar Köztársaság Alkotmánya szerint is – legalább elvileg – felügyelő parlament hatásköre.

A kérdés már csak az, hogy a valóságos demokrácia helyett elfogadunk-e egy a demokráciát pusztán álruhának használni kívánó diktatúrát, vagy még megpróbálunk tenni valamit annak végső beágyazódása előtt.

Budapest, 2007. december 12.

Tisztelettel:

Pós Péter elnök
közvetlen elérési címem és telefonom:

/Jobbik.net