Itt vagyTartalom / Átadták Pest megye kitüntetéseit
Átadták Pest megye kitüntetéseit
A Megyenapon, december 4-én, ünnepi közgyűlés keretében adták át a Pesti Vármegyeháza dísztermében Pest Megye Közgyűlése által odaítélt kitüntetéseket.
Amikor Pest Megye Közgyűlése 1999-ben december 4-e Megyenappá nyilvánításáról határozott, azzal a szándékkal is tette ezt, hogy méltó alkalmat teremtsen a megyében, a megyéért kimagaslót alkotóknak adományozott elismerések átadására.
A kitüntetettek listája:
Pest Megye Önkormányzatának Közgyűlése 2007. október 26. napján hozott 392/2007. számú határozatával Prof. Dr. Hangody László részére a magyar ortopédsebészetben betöltött kiemelkedő szerepéért, tevékenységéért, elévülhetetlen érdemei elismeréseként, számos, az emberiséget szolgáló szabadalmáért. A kitüntetésre Nagykáta Város Önkormányzatának Képviselő-testülete javasolta.
Pest Megye Önkormányzata Pest Megyéért Emlékérmet adományoz
Nagy Gáspár költőnek posztumusz, (Budakeszi)
tisztelgésül a rendszerváltás szellemi folyamataiban betöltött szerepe előtt, örökül hagyott költészetének fontos motívumai, “ötvenhat'', “október'' és “hatvannyolc'' köszönetéül.
A díjat Nagy Réka, a költő leánya vette át.
Marton Lászlóné gazdasági igazgatónak
a törökbálinti Tüdőgyógyintézetben több mint négy évtizede végzett, magas színvonalú szakmai tevékenységéért, a gazdasági, műszaki kollektíva munkájának összehangolásáért, az intézmény rekonstrukciójában végzett széleskörű szervező, irányító tevékenysége elismeréseként.
Pest Megye Önkormányzata
Kulturált Települési Környezet Díjat adományoz
Tóalmás Község Önkormányzata részére
a település egészén végzett sikeres fásítási növény- és rózsaültetési, valamint szemétgyűjtési akciójáért és közösségépítő munkájáért. A díjat Kovács Magdolna polgármester asszony vette át.
Erdőkertes Község Önkormányzata
részére a településközpont megújításáért, amely magában foglalja a Batthyány park kialakítását és a Nemes utca érintett szakaszának rehabilitációját. A díjat Dr. Pásztor László polgármester úr vette át.
a Gödi Civil Tanács részére
a Duna-part területére kiterjedő tudatos környezetalakításért és közösségépítő munkájáért. A díjat Berta Sándor elnök úr vette át.
a Gödi Városvédők Egyesülete részére
az ötletes és igényesen kivitelezett ,,Beszélő padok'' telepítéséért, melyek oktató-nevelő hatásuk mellett hozzájárulnak a gödi városkép szebbé tételéhez. A díjat Dr. Horváth Viktor elnök úr vette át.
Szokolya Község Önkormányzata részére
az Aradi utcai patakhíd és környezete, illetve a Mányoki kisvasút megálló felújításáért, valamint közösségépítő munkájáért. A díjat Gyurcsik Mihály polgármester úr vette át.
,,A Mi Falunkért'' Közalapítvány részére (Szokolya)
az Aradi utcai patakhíd és környezete, illetve a Mányoki kisvasút megálló felújításáért, valamint közösségépítő munkájáért. A díjat Pintér Csilla, a közalapítvány kuratóriumának tagja vette át.
Pest Megye Önkormányzatának
2007. évi Kulturált Települési Környezet Díj pályázatán
Budaörs Város Önkormányzata
sikeres településkép-alakító és közterületi kapcsolatokat fejlesztő akciósorozatáért az Önkormányzati és Területfejlesztési Bizottság dicséretében részesül.
A díjat Burján Eszter a budaörsi főépítészi iroda munkatársa vette át.
Szentendre Város Önkormányzata
a Bükkös-patak partjának zöldfelület-fejlesztése, természetvédelmi kezelése és a szemléletformálás során végzett kiemelkedő településkép alakító tevékenységéért az Önkormányzati és Területfejlesztési Bizottság dicséretében részesül.
A díjat Dr. Dietz Ferenc polgármester úr vette át.
Pest Megye Önkormányzata
Pest Megye Építészeti Nívódíját adományozza
Tőrös Csaba építészmérnöknek
a Cegléd, Fürdő utcai termálszálló épületének színvonalas terveiért.
Turi Attila építészmérnöknek
a budakalászi Takarékszövetkezet épületének színvonalas terveiért.
Törökbálint Város Önkormányzata részére
a törökbálinti Munkácsy Mihály Művelődési Ház és Volf György Könyvtár épületegyüttesének rekonstrukciójáért.
A díjat Keller László polgármester úr vette át.
Veresegyház Város Önkormányzata részére
a veresegyházi szabadidős és gazdasági innovációs centrum épületének megvalósításáért. A díjat Pásztor Béla polgármester úr vette át.
Vadász Bence építészmérnöknek
a Leányfalu, 1541-es helyrajzi számú ingatlanon megépült családi ház színvonalas terveiért.
Palotás Artúr építészmérnöknek
a Leányfalu, 1541-es helyrajzi számú ingatlanon megépült családi ház színvonalas terveiért.
Pest Megye Önkormányzatának
2007. évi Építészeti Nívódíj pályázatán
Rumi Imre építészmérnök
a Ráckeve, Keszeg sor 53. szám alatti üdülőépület passzív napházzá alakításáért, a megvalósítás során a megújuló energiaforrások használatában élen járó tevékenységéért az Önkormányzati és Területfejlesztési Bizottság dicséretében részesül .
Pest Megye Önkormányzata oklevelet adományoz
Jánosi János építészmérnöknek
a 2007. évi Építészeti Nívódíj pályázaton díjazott budakalászi Takarékszövetkezet épületének színvonalas terveiért.
Antalné Tari Zsuzsanna építészmérnöknek
a 2007. évi Építészeti Nívódíj pályázaton díjazott törökbálinti Munkácsy Mihály Művelődési Ház és Volf György Könyvtár épületegyüttesének színvonalas terveiért.
Egervári József építészmérnöknek
a 2007. évi Építészeti Nívódíj pályázaton díjazott törökbálinti Munkácsy Mihály Művelődési Ház és Volf György Könyvtár épületegyüttesének színvonalas terveiért.
Antal Jenő építészmérnöknek
a 2007. évi Építészeti Nívódíj pályázaton díjazott törökbálinti Munkácsy Mihály Művelődési Ház és Volf György Könyvtár épületegyüttesének színvonalas terveiért.
Bata Tibor építészmérnöknek
a 2007. évi Építészeti Nívódíj pályázaton díjazott veresegyházi szabadidős és gazdasági innovációs centrum épületének színvonalas terveiért.
Zsigmond László építészmérnöknek
a 2007. évi Építészeti Nívódíj pályázaton díjazott veresegyházi szabadidős és gazdasági innovációs centrum épületének színvonalas terveiért.
Dr. Nagy Szilárdnek
a 2007. évi Építészeti Nívódíj pályázaton díjazott Leányfalu, 1541-es helyrajzi számú ingatlanon megépült családi házáért.
Pest Megye Önkormányzata
Nyáry Pál Díj kitüntetést adományoz
Váradi Zoltánné köztisztviselőnek
huszonöt éven át Pilisvörösvár és térsége lakosságának szolgálatában végzett lelkiismeretes, példamutató, segítőkész munkája elismeréseként.
Petróné Andó Zsuzsanna köztisztviselőnek (Cegléd)
harminckét éven át végzett magas színvonalú köztisztviselői tevékenységéért, lelkiismeretes, odaadó munkája elismeréseként.
Pest Megye Önkormányzata
Tudományos Díjat adományoz
Dr. Tringli István egyetemi tanárnak, történésznek (Vác)
a magyar középkorkutatás területén kiemelkedő, tudományos kutatói és publikációs tevékenysége elismeréseként, a Pest Megye Monográfia sorozatba írt késő-középkori témájú fejezeteiért.
Prof. Dr. Romsics Ignác egyetemi tanár, akadémikus részére (Göd)
a történelemtudományok, a 20. század magyar politikatörténete területén elért kimagasló eredményeiért, Pest megye és Göd tudományos életében, valamint az ismeretterjesztés területén betöltött jelentős szerepvállalásáért.
A díjat felesége, Dr Romsics Ignácné vette át.
Pest Megye Önkormányzata
Közművelődési Díj kitüntetést adományoz
Kottász Árpádné nyugalmazott könyvtárvezetőnek
Pilis város könyvtárának alapítójaként több évtizeden át végzett, kiemelkedő színvonalú vezetői-szervezői tevékenységéért, életpályája elismeréséül.
Krizbainé Szabó Éva népművelőnek, múzeumpedagógusnak (Szentendre)
közel harminc éve végzett magas szintű szakmai tevékenységéért, a múzeumi közművelődésben, múzeumpedagógiában kiteljesedett odaadó munkájának elismeréseként.
Pest Megye Önkormányzata
Arany János Pedagógiai Díj kitüntetést adományoz
Szende Márta középiskolai tanár részére (Gyömrő)
négy évtizedes, magas színvonalú szakmai alapossággal végzett munkájáért, hagyományőrző tevékenységéért és a II. Rákóczi Ferenccel kapcsolatos emlékek ápolásáért, diákjai magyarság-tudatának fejlesztéséért, példaértékű munkásságának elismeréseként.
Kiss Istvánné nyugalmazott vezető óvónő részére (Gyál)
több évtizeden át tartó, kezdeményező óvodaszervezői tevékenysége, gazdag, példaértékű, nevelői munkássága elismeréseként.
Tóthné Vona Viktória nyugalmazott pedagógus részére (Tápiószentmárton)
évtizedeken át végzett, magas színvonalú, odaadó, lelkiismeretes munkájáért, hátrányos helyzetű kisdiákjai és családjaik példamutató segítéséért, életpályája elismeréseként.
Cser László nyugalmazott igazgató részére (Pécel)
a péceli gimnázium alapítójaként és az aszódi gimnáziumban végzett, több évtizedes, a közoktatásban és a közművelődésben kifejtett kiemelkedően magas színvonalú pedagógiai munkájáért, életpályája elismeréseként.
Szőnyi Sándor részére (Monor)
fáradhatatlan oktató-nevelő munkájáért, szakmunkás generációk példaértékű neveléséért, kimagasló, példamutató szakmai és közösségi munkája elismeréseként.
Palovics Teréz óvodavezető részére (Biatorbágy)
évtizedeken átívelő, hagyományőrzésen alapuló óvodapedagógusi, példaértékű óvodavezetői tevékenységéért, a gyermeknevelésben végzett kiemelkedő szakmai és közösségi munkájáért.
Pest Megye Önkormányzata
Lajtha László Díjat adományoz
Tóth István zenepedagógusnak, igazgatónak
a gyáli Kodály Zoltán Zeneiskola alapítójaként végzett, több évtizedes kiemelkedő zenepedagógusi, szervezői munkásságáért, a kistérség zenei életének felvirágoztatásáért.
Pest Megye Önkormányzata
Pest Megye Művészetéért Díjat adományoz
a Hévízgyörki Asszonykórus Népművészeti Egyesület részére
a Galga-mente népzenei és népi hagyományainak ápolása, megismertetése terén végzett magas színvonalú munkájuk elismeréseként, a szakmai minősítéseken nyújtott kimagasló teljesítményükért. A díjat Bóna Ervinné, az asszonykórus tagja vette át.
Eredics Gábor részére (Szentendre)
a nemzetközi hírű Vujicsics Együttes alapító tagjaként elért előadói és alkotói sikereiért, a népzene művészetéért végzett elévülhetetlen munkája elismeréséül.
Márton Béla festőművésznek posztumusz
Pest megye és szűkebb pátriája, Százhalombatta hírnevét öregbítő, nemzetközi hírű alkotásaiért, a tájképfestészetben maradandót alkotó tevékenysége elismeréseként. A díjat Sári Katalin művészettörténész vette át.
Oberfrank Pál színművésznek
Nagykovácsi művészeti életének felvirágoztatásáért, alkotó-szervező tevékenységéért, a Művészeti Iskolában végzett lelkes munkájáért, a Református Népfőiskola létrehozásában való jelentős közreműködéséért.
Pest Megye Önkormányzata
Semmelweis Ignác Díjat adományoz
Klemencz Györgyné intézményvezetőnek
a mind magasabb színvonalú dabasi betegellátás érdekében évtizedeken át végzett fáradhatatlan munkája elismeréseként.
Dr. Valentyini János háziorvos részére
majd négy évtizeden át végzett, kiemelkedően magas háziorvosi tevékenysége elismeréseként, a gödi betegek fáradhatatlan, áldozatos és magas színvonalú ellátásáért.
Pest Megye Önkormányzata
,,Szegényekért és Elesettekért Díjat'' adományoz
Hagyó József atya részére
Biatorbágyon az elesettek, rászorultak körében végzett sokrétű, odaadó és fáradhatatlan tevékenységéért, a folyamatos lelki gondozásért, életpályája elismeréseként.
Kovács Miklósné intézményvezetőnek
a szentendrei Hajléktalan Szálló szakértelemmel végzett vezetésén túli áldozatkész, karitatív munkájának, példamutató életútjának elismeréséül.
Pest Megye Önkormányzata
Testnevelési és Sport Díjat adományoz
ifj. Czuni László részére (Szigetújfalu)
gyermekkora óta elért kiemelkedő sporteredményeiért, hazai és nemzetközi motocross versenyeken nyújtott teljesítményéért.
Gáspár János részére
Pest megye és Felsőpakony sportolóinak, sportéletének és infrastruktúrájának önzetlen, kiemelkedő támogatásáért, a helyi labdarúgás érdekében végzett szervezői tevékenységéért, a Sport Tv Kupa döntőjére való felkészülésben vállalt fontos szerepéért.
Pest Megye Önkormányzata
,,Pest Megye Közbiztonságáért Díjat'' adományoz
dr. Ignácz István rendőr dandártábornok részére
Pest megye rendőrfőkapitányaként, a megye közbiztonságáért, a megyei rendőri állomány munkájának módszertani megújításáért végzett áldozatos tevékenységéért, tudományos munkásságáért.
Koncz János részére
a folyamatosan fejlődő és szervezetten működő Fóti Polgárőrség megalapításában és működtetésében szerzett elévülhetetlen érdemeiért, a fóti és környékbeli polgárok nyugalmának biztosítása érdekében végzett munkája elismeréseként.
Pest Megye Önkormányzata
,,Pest Megye Katasztrófavédelméért Díjat'' adományoz
Dobson Tibor tűzoltó ezredesnek
az utóbbi években Szentendrét sújtó természeti katasztrófák során, valamint Pest megyei árvízi vészhelyzetekben nyújtott szakmai tanácsainak köszönetéül, segítőkészségének elismeréséül.
Horváth Ferenc tűzoltó ezredesnek
Pest megye katasztrófavédelmi igazgatójaként a megye katasztrófavédelme terén kifejtett lelkiismeretes, odaadó, szakszerű munkája elismeréseként.
Lestár Mihály tűzoltó alezredesnek
nagy szakértelemmel és alapossággal végzett irányítói munkájáért, a szigetszentmiklósi tűzoltólaktanya építésének előkészületeiben, szervezésében végzett kiemelkedő szerepvállalásáért, a Szent Mihály napi tűzoltó rendezvények, a nyílt laktanya-látogatási napok életre hívásáért.
Olasz Lajos tűzoltó alezredesnek (Pest Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság)
Pest megye tűz- és katasztrófavédelmi joggyakorlatának egységesítéséért, a megyében működő hivatásos és önkéntes tűzoltó szervezetek munkájának összefogásáért, eredményes szakmai konferenciák szervezéséért.
Torba Csaba tűzoltó őrnagynak
Nagykáta Tűzoltó Parancsnokságának magas szintű irányításáért, lelkiismeretes, innovatív tevékenységéért, a technikai fejlesztések terén elért eredményeiért.
Kremniczky Gyula egyesületi elnöknek
a tápiógyörgyei aktív önkéntes tűzoltó egyesület elnöki feladatainak magas színvonalú ellátásáért, a társegyesületekkel való példamutató együttműködésért, az operatív szervezettség megvalósításában szerzett érdemei elismeréseként.
a tóalmási Önkéntes Tűzoltó Egyesület részére
a katasztrófa-elhárítás és a tűzeseteknél végzett mentési munkálatok során tanúsított lelkes, kiemelkedő színvonalú teljesítményük elismeréseként. A díjat Molnár János, az egyesület elnöke vettei át.
A Pest Megyei Népművelők Egyesülete és a Közép-Magyarországi Folklór Szövetség idén sem szakított több éves hagyományával és a Megyenapon adják át legrangosabb elismeréseiket.
A Pest Megyei Népművelők Egyesülete 1996-ban alapította a Fekete Dió díjat, amely a Vármegyeháza Díszudvarában található feketedió fáról kapta a nevét. A díjat azok a közművelődési szakemberek és azok a közművelődési intézményi kollektívák nyerhetik el minden évben, akik kiemelkedő szakmai színvonalú teljesítményt nyújtottak működési területükön, a településük és a régiójuk közösségi művelődése fejlesztésének szolgálatában.
A díj: vörösmárvány posztamensen bronz kisplasztika, Janzer Frigyes Munkácsy - díjas, Érdemes művész, szobrász alkotása.
Az egyesület elnöksége Feketedió díjat adományoz Szedlacsek Emíliának, az érdi Szepes Gyula Művelődési Központ igazgatójának.
Szedlacsek Emília több mint 30 éve dolgozik a pályán, Wlassits Gyula és Csuka Zoltán díjas népművelő. A Pest Megyei Népművelők Egyesülete pályafutását a ,,Szív kiművelésének'' elismeréssel jutalmazta és ezüst gyűrűt adományozott számára.
A közművelődés szinte minden területén dolgozott, már fiatalon jártas volt a szakma számos ágában. Dolgozott szanatóriumban, munkás művelődéssel foglalkozó művelődési házban, tanácsnál, és az érdi polgármesteri hivatalban.
Mindig minden területen új kihívásokkal kellett megbirkóznia. Több mint 27 éve él Érden, 14 éve vezeti a művelődési központot. Szakmai sikereivel, nehézségeivel együtt meggyőződéssel vallja: kell, hogy legyen rendje a munkánknak, az életünknek.
Az egyesület elnöksége Feketedió díjat adományoz a csömöri Petőfi Sándor Művelődési Ház munkatársainak.
Az intézmény vezetőjének, G. Tóháti Ilonának és munkatársainak az elmúlt tíz évben jelentős változást sikerült véghez vinniük az intézmény környezetkultúrájának és tartalmi munkájának fejlesztése érdekében, a települést érintő nagyrendezvények eredményességében, Csömör kulturális életének népszerűsítésében.
A művelődési ház meghatározó és nélkülözhetetlen színtere, központja a nagyközség közösségi életének. Tükrözi azokat az értékeket, amelyeknek feltárásában, megőrzésében, újragondolásában és létrehozásában a művelődési ház és a köréje szerveződő közösségek feladatot vállaltak és vállalnak. Olyan hagyományteremtő helyi nagyrendezvényeket valósítottak meg, amelyek közül többet Gödöllő térségében, Pest megyében, sőt országosan is számon tartanak.
A művelődési ház munkatársai:
Dénes Sándor, Eperjesi Csaba, Fábián Lászlóné, G. Tóháti Ilona, Gombik Erzsébet, Kiss Imre, Tóth Béláné. A díjat G. Tóháti Ilona igazgató veszi át.
A Közép- Magyarországi Folklór Szövetség Pest Megye Népművészetéért díjat adományoz Maczkó Máriának és a Turai Énekmondóknak.
Maczkó Mária a Galga menti Turán beleszületett a még élő hagyományba. Gyermekkorának és kitűnő iskoláinak köszönhetően már 1983-ban megnyerte a Pest megyei népdalversenyt. 1986-tól 10 éven át a Magyar Állami Népi Együttes szólóénekese volt, 1989-ben kitartó munkája eredményeként megjelent a ,,Galga vize szép csendesen kanyarog…'' c. nagylemez, 1991-től a Magyar Folk Trió tagja.
A Turai Ifjúsági Néptánccsoport tagjaiból 1998-ban alakult a Turai Énekmondók formáció. A csoport jelenleg 20 főből áll, köztük általános- és középiskolás, valamint dolgozó fiatal felnőtt tagokkal. A csoport már háromszor részesült Arany minősítésben, s ugyancsak háromszor nyerte el a KÓTA különdíját, az Arany Páva-díjat. 2002-ben, a IV. Vass Lajos Népzenei Verseny Kárpát-medencei döntőjén Vass Lajos Nagydíjat nyertek. Birinyi József népzenekutató így ír róluk: ,,Népdalaikat a fiatalok sodró erejével, de az ősök tartásának méltóságával, stílushűségével, tájnyelvi ízeivel szólaltatják meg.'' A Közép Magyarországi Folklórszövetség elnöksége egyhangúan döntött úgy, hogy a Pest Megye Népművészetéért díjat ebben az évben megosztva Maczkó Máriának, és a szárnyai alatt melegedő Turai Énekmondóknak adományozza kiemelkedő és példaértékű munkájuk, értékrendjük, emberi magatartásuk elismeréseként.
A szövetség Pest Megye Népművészetéért díjat adományoz Takács Péter intézményvezetőnek.
Takács Péter 1968 óta dolgozik a közművelődésben, kis települések művelődési házaitól kezdve a százhalombattai Barátság Művelődési Központig. A hetvenes években részt vett a népművelést megújító Nyitott Ház közművelődési szakmai mozgalomban. Ennek nyomán, Százhalombattán számos lakóklub, civil szerveződés, illetve közművelődési egyesület jött létre a városban. 1984-ben adott először otthont az akkor éppen helyét kereső Forrás Néptáncegyüttesnek. Nem kis szerepe volt abban, hogy az együttes mind szakmai mind szervezeti működésében rövid idő alatt megerősödjék és országosan ismert legyen. Az azóta eltelt időben nem csak megyei, hanem országos rendezvények is otthonra leletek a Barátság Művelődési Központban. A Pest Megyei Népművészeti Egyesület is itt alakult, 1991-ben, és itt működik a Közép Magyarországi Folklórszövetség is. 1994-től a Summerfest Nemzetközi Folklórfesztiválnak is a Takács Péter által vezetett művelődési ház ad otthont. Takács Péter tagja a Forrás Néptáncegyüttest és a Summerfestet működtető Magyarok Öröksége Alapítvány kuratóriumának, így közvetlenül támogatja a közel 500 gyermeket befogadó Pesovár Ferenc Alapfokú Művészetoktatási Intézményt is, amely Százhalombatta mellett Érden, Ercsiben, Diósdon, Tárnokon is működik. Munkájával és szeretetével sokat tett azért, hogy Százhalombattán, egy iparvárosban megjelenjen és teret hódítson a népművészet.
- A hozzászóláshoz belépés szükséges